RF Kumanda

 

RF kumanda (Radyo Frekansı kumandası), radyo dalgalarını kullanarak cihazları uzaktan kontrol eden bir sistemdir. Radyo frekansı, bilgi sinyalinin modüle edildiği taşıyıcı bir sinyal olarak tanımlanabilir. Radyo dalgaları, sesli görüşmeleri, fotoğrafları, verileri ve müzikleri görünmez sinyallerle çok uzak mesafelere iletebilir. Bu iletim hava yolu ile gerçekleşir ve insanlar tarafından fark edilmeyen bu dalgalar, hayatı kolaylaştıran birçok teknolojiyi mümkün kılar.

Radyo frekansında bilgi iletimi sinüs dalgaları kullanılarak gerçekleştirilir. Her radyo dalgası, farklı bir sinüs dalga frekansını kullanır, bu sayede dalgalar birbirlerinden ayrılır. Binlerce farklı radyo dalgası bulunur ve bunlar cep telefonu görüşmeleri, GPS, itfaiye ve polis telsizleri, uydu aktarımları, TV ve radyo yayınları gibi birçok alanda kullanılır.

Radyo frekanslarının sunduğu avantajlar sayesinde, bu teknoloji pek çok cihazın donanımına entegre edilerek pratiklik kazandırır. RF kumanda, iki yönlü iletişimi sağlama konusunda oldukça başarılıdır ve radyo kontrollü oyuncaklardan araba alarmlarına, otomatik kapı sistemlerinden daha birçok alana kadar geniş bir kullanım ağına sahiptir. Çoklu sağlayıcı ile çalışan ürünler, çift yönlü kablosuz bağlantı sağlar. Bu teknoloji, kablo bağlantısı olmaksızın verilerin iletimini sağlar ve sunduğu avantajlarla sıkça tercih edilir.

RF kumanda teknolojisini ve diğer ilgili ürünleri incelemek için yapı market ve bahçe sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

RF UZAKTAN KUMANDA NEDİR ?

 

RF uzaktan kumanda, Radyo Frekansı (RF) teknolojisi kullanarak kablosuz iletişimle çalışan bir uzaktan kumanda türüdür. RF uzaktan kumandalar, düğmeye basıldığında RF sinyalleri göndererek uzaktaki bir cihazı kontrol etmek için kullanılır. Bu tür uzaktan kumandalar, görsel temas veya doğrudan hatta ihtiyaç duymadan, cihazların uzaktan kontrol edilmesini sağlar.

RF uzaktan kumandalar, genellikle düğme, tuş veya dokunmatik yüzeylerle donatılmış kompakt bir el cihazı şeklinde gelir. Bu düğmelere basıldığında, uzaktan kumanda RF sinyalleri üreterek bu sinyalleri belirli bir frekans bandında hava aracılığıyla yayınlar. RF alıcıya sahip olan hedef cihaz, bu sinyalleri alarak belirli işlemleri gerçekleştirir.

RF uzaktan kumandaların kullanım alanları oldukça geniştir. Evlerde, televizyonları, uydu alıcılarını, ses sistemlerini ve diğer ev eğlence cihazlarını kontrol etmek için kullanılabilirler. Ayrıca, garaj kapılarını, otomobil alarm sistemlerini, uzaktan kumandalı oyuncakları ve diğer birçok endüstriyel ve tüketici cihazları uzaktan kontrol etmek için de kullanılırlar.

 

RF uzaktan kumandalar, optik (infrared - IR) uzaktan kumandalardan farklı olarak, doğrudan görüş hattı olmadan bile çalışabilirler. IR uzaktan kumandalar, kızılötesi ışık dalgalarını kullanarak çalışırken, RF uzaktan kumandalar, daha geniş bir menzil ve engelleri aşma yeteneği sağlayan radyo frekansı sinyallerini kullanır. Bu nedenle, RF uzaktan kumandalar, daha esnek ve kullanışlı bir uzaktan kontrol çözümü sunarlar.

 

RF Kumanda KULLANIMI 

 

ÖZELLİKLER:
Seçim için üç çıktılı çalışma modeli,
Çalışma ve kurulum için güvenli ve esnek,
Ev, alışveriş merkezi, elektromobil, araba, motosiklet, hırsızlık alarm sistemi veya diğer kontrol sistemleri için ideal bir üründür.
Uzaktan kumanda; garaj, store perde, kapı kilitleri, güvenlik sistemleri ve alarm endüstrisinde tercih edilen üründür.
Aynı röleye birden fazla kumanda tanımlanabilir. 


KULLANIMI:

1- Jog / Kilitli Değil: Bir düğmeye bastığınızda çalışır konuma gelir parmağınızı kaldırdığınızda durdurduğunuzda ise kapatır. 

2- Otomatik Kilitme: Bir kez butonu basılı tuttuğunuzda çalışır konuma gelir ve aynı düğmeye tekrar bastığınızda durur.

3- Kilitleme: Bir düğmeye basıldığında çalışır. Durdurmak içinse diğer düğmeye basmanız yeterlidir.

4- Kurulum/Öğrenme yöntemi: Kurulum yada öğrenme koduna 3 saniye boyunca basın. Gösterge kapalı durumda olacak ve sonra parmağınızı gevşetiniz, sinyal iletmek için uzaktan kumandadaki herhangi bir düğmeye basınız, gösterge 3 kez yanıp sönecek ve böylelikle kurulum/öğrenme gerçekleşmiş olacak.

5- Kurulum/Yöntem kaldır/temizle: Kurulum/öğrenme düğmesine yaklaşık 8 saniye boyunca basınız, gösterge sürekli kapalı durumuna geçer ve tuttuğunuz bilgileri temizler/kaldırır.

 

 

RF Kumanda Fiyatları

 

RF Kumanda fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında cihazların özellikleri, algılama mesafesi, çalışma frekansı, kalite, marka ve kullanım alanları yer alır. Ayrıca, RF alıcı ve vericilerin endüstriyel veya tüketici uygulamaları için farklı modelleri bulunabilir, bu da fiyatlardaki farklılıkları etkileyebilir.

 

Daha temel ve düşük özellikli RF alıcı ve vericiler, genellikle daha uygun fiyatlı olabilir. Örneğin, basit bir RF Kumanda için 200 TL ila 500 TL arasında bir fiyat ödemeniz mümkün olabilir. Bu fiyatlar, cihazın markası ve satın alınan yer gibi faktörlere göre değişebilir.

Daha gelişmiş ve profesyonel RF alıcı ve vericiler ise daha yüksek fiyat etiketlerine sahip olabilir. Çoklu kanallı, uzun menzilli, yüksek kaliteli ve endüstriyel uygulamalara uygun Rf Kumanda Modelleri , 500 TL'den başlayarak binlerce TL'ye kadar çıkabilir.

Ek olarak, RF alıcı ve verici setleri veya birlikte satılan kitler, ayrı ayrı satın almaktan daha ekonomik olabilir. Bu tür setler, hem alıcı hem de vericiyi içererek daha uygun fiyatlı bir seçenek sunabilir.

Fiyat aralıkları, teknolojik gelişmeler ve piyasadaki değişikliklerle birlikte sürekli olarak değişebilir. Dolayısıyla, RF alıcı ve verici almayı düşünüyorsanız, SONEXSON'DAN teklif almak ve ihtiyacınıza uygun özellikleri olan bir modeli seçmek için araştırma yapmanız önemlidir. Ayrıca, cihazın kalitesi ve performansı için uzun vadeli yatırım yapmak, daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR